Newsletter červen 2015
- od Robert Stejkora
Tentokrát jsou vybrané články zařazeny do čtyř kategorií:
Neživotní pojištění
Úvěry a konsolidace
Spoření a investice
Ostatní
- NEŽIVOTNÍ POJIŠTĚNÍ
Ochrana majetku vyjde nejdráž Pražany a lidi žijící na samotě
Velmi dobrý článek. Především jeho část o podpojištění. Spousta lidí si neuvědomuje skutečnou hodnotu svého majetku, proto je dobré si konečnou výši pojistné částky dobře rozmyslet a také, jak je uvedeno v článku, průběžně aktualizovat. Nejdůležitější je si uvědomit, že kvalita pojištění majetku se pozná až při pojistné události a to je většinou pozdě…
CELÝ ČLÁNEK K PŘEČTENÍ ZDE >>>
Jak správně vybrat cestovní pojištění a na čem ušetřit?
Doba dovolených je tu a s nimi by mělo být automaticky spojeno i cestovní pojištění. Toto pojištění by mělo obsahovat v první řadě pojištění léčebných výloh a pojištění odpovědnosti za škodu. Jak se dá vybírat cestovní pojištění je i v našem jiném článku ZDE.
CELÝ ČLÁNEK K PŘEČTENÍ ZDE >>>
- ÚVĚRY A KONSOLIDACE
Sloučením více půjček do jedné ulevíte rozpočtu, ale neušetříte
Článek, který mate nadpisem. Správně udělaná konsolidace by totiž měla ne jen snížit měsíční splátku, ale také uspořit na přeplatku (díky nižší úrokové sazbě). Je třeba vždy sledovat i dlouhodobý efekt, ne jen ten okamžitý v podobě nižší splátky.
CELÝ ČLÁNEK K PŘEČTENÍ ZDE >>>
Letní dovolená na splátky: Lidé si berou stále více krátkodobých úvěrů
Ač nad tím spousta lidí kroutí hlavou, faktem zůstává, že je ještě spousta těch, kteří si skutečně na dovolenou peníze půjčí… Je třeba většího uvědomění si, že když nemám peníze na zábavu, tak se nemohu bavit – úvěry by měly pomoci ve startu do života – koupě vlastního bydlení případně vybavení a ne uškodit úvazkem v podobě splátek kvůli týdnu u moře.
CELÝ ČLÁNEK K PŘEČTENÍ ZDE >>>
Čechům nevadí lepit půjčku půjčkou
A toto je následek nerozvážnosti popsané v předchozím článku. Důležité je nezaměňovat toto s konsolidací půjček novou výhodnější, to je v pořádku – je-li konsolidace udělaná správně, ale vzít si novou půjčku jelikož mi nestačí peníze na splátku u předchozí půjčky to je cesta do pekel (chápejte do náruče exekutora).
CELÝ ČLÁNEK K PŘEČTENÍ ZDE >>>
Převratných novinek je na hypotečním trhu poskrovnu, banky lákají hlavně na nižší sazby
Jak jinak – jaká je poptávka, taková je i nabídka – tedy většina lidí chce především ušetřit, je jen málo těch, kteří se zajímají o služby, které hypotéka od dané banky umožňuje. Za zvážení minimálně stojí i to kolik služby u dané banky v hypotéce stojí, protože k čemu je úspora pár tisíc za pět let díky lepšímu úroku když těch pár tisíc člověk zaplatí bance hned na začátku na poplatcích za služby.
CELÝ ČLÁNEK K PŘEČTENÍ ZDE >>>
- SPOŘENÍ A INVESTICE
Proč nyní neexistují bezrizikové investice?
Jednoduchý, ale dobrý článek. Investování je v dnešní době stále více rozšiřováno i o drobné investory, kterým nestačí výnos spořicího účtu (respektive pochopili, že se vlastně o žádný výnos nejedná a dlouhodobě nic nepřinese). Důležité je, mít ale na paměti, že do investic by neměla odcházet většinová část rozpočtu a samotná investice by měla být diverzifikována a ideálně pravidelná, rozložená na delším časovém období.
CELÝ ČLÁNEK K PŘEČTENÍ ZDE >>>
Termínované vklady mají až 4 % ročně. Upsat se musíte na deset let
Alternativou spoření na krátkou dobu jsou rozhodně spořicí účty a termínované vklady, které dávají klientům jistotu, že neprodělají. Bohužel je to jistota pouze „optická“, v případě spořicích účtů může kdykoliv dojít ke snížení úrokové sazby a v případě termínovaných vkladů si tuto „jistotu“ člověk „zaplatí“ nemožností dostat se k penězům dříve než na konci trvání (termínu) termínovaného vkladu.
CELÝ ČLÁNEK K PŘEČTENÍ ZDE >>>
Investiční zlato: Ideální nástroj na spoření na důchod
V České republice stále ještě hodně opomíjený investiční nástroj (ve srovnání s „klasickými“ investicemi). Investice do zlata je zajímavou možností širší diverzifikace portfolia – to by nemělo být postaveno JEN na zlatě, ale není od věci, aby zlato bylo v portfoliu obsaženo.
CELÝ ČLÁNEK K PŘEČTENÍ ZDE >>>
- OSTATNÍ
Novým bankám se daří, získávají stovky tisíc nových klientů
„Mladá krev“ na bankovním poli rozhodně přitahuje pozornost a nejen tu, ale hlavně i klienty. Člověk nemusí být odborník, aby si spočítal, že než platit třeba 1200,- ročně na poplatcích staré-osvědčené bance, je lepší využít nabídku bezplatného bankovnictví mladých-moderních bank. A argumentu o riziku krachu „malé“ banky snad už dnes nemůže věřit nikdo.
CELÝ ČLÁNEK K PŘEČTENÍ ZDE >>>
Staré banky zahájily protiútok, získávají nové klienty
Vypadá to, že se blýská na lepší časy. Nápor mladých, malých bank logicky nutí staré bankovní kolosy, aby se přizpůsobili trhu s „pro klientskou“ nabídkou. Pravdou je, že dobrou nabídku umí dát každá banka, jen ne vždy se jí do toho chce (o tom jak „přinutit“ velkou banku, aby Vám dala účet zdarma jsme psali ZDE).
CELÝ ČLÁNEK K PŘEČTENÍ ZDE >>>
Nečekaný desetitisícový výdaj srazí do kolen přes 40 procent domácností
Toto je bohužel fakt, který s sebou nese tato doba, kdy je vše snadno dostupné skrze úvěry a potom se člověk dostává do stále větší dluhové spirály. Správným přístupem by mělo být zajistit se skrze pojištění na rizika spojená s úrazy a zdravím a odkládat si stranou (ideálně 10-20% příjmu) pro strýčka příhodu, tak aby člověk vytvořil rezervu alespoň ve výši 3 měsíčních platů (6 platů, které jsou uvedeny v článku, je dle mého názoru částka, jejíž tvorba je technicky těžko proveditelná v běžných domácnostech).
CELÝ ČLÁNEK K PŘEČTENÍ ZDE >>>
Vložte komentář
Vložte komentář jako host