Newsletter srpen 2016 - Životní a Neživotní pojištění, Spoření a investice

od Robert Stejkora
Tato, první podkategorie Newsletteru ze srpna 2016, přináší výběr okomentovaných článků zaměřených na Životní pojištění, Neživotní pojištění a Spoření a investice.


  • ŽIVOTNÍ POJIŠTĚNÍ
Cestovní a životní pojištění: kolik dostanete při vážném úrazu
Cestovní pojištění rozhodně nelze chápat jako zástupce životního pojištění v zahraničí. Cestovní pojištění je pouze doplňkem ke krytí, především, léčebných výloh v zahraničí, kvalitní životní pojištění by mělo jít ruku v ruce s cestovním pojištěním.
CELÝ ČLÁNEK K PŘEČTENÍ ZDE >>>

Co vám pojistí vaše banka a úvěrová společnost?
Pojištění od pojišťovny, bankovní produkty od banky. Tak by se dala shrnout rada, týkající se pojištění v rámci kreditních karet – ano, určitě bych doporučil mít s kartou spojené pojištění pro případ jejího zneužití, teoreticky i pojištění schopnosti splácet, ale rozhodně ne pojištění úrazové – u karet jsou tyto pojistky postaveny většinou stejně pro všechny formou balíčku, ale správně by mělo být takové pojištění sjednáno „na míru“ konkrétnímu klientovi.
CELÝ ČLÁNEK K PŘEČTENÍ ZDE >>>





  • NEŽIVOTNÍ POJIŠTĚNÍ
Domácnosti Čechů nejčastěji ničí voda a zloději
Pojištění domácnosti případně pojištění nemovitosti – lze pojistit stavbu nebo jen vybavení případně obojí a tak by to mělo být (jak stavba, tak vybavení) a rozhodně by se nemělo šetřit na vyloučení některých rizik (např. voda), potom se nemusí člověk strachovat ani z návštěvy zloděje a ani z vytečené pračky.
CELÝ ČLÁNEK K PŘEČTENÍ ZDE >>>

Každá čtvrtá domácnost nemá pojištěno bydlení
A hned článek, který navazuje na ten předchozí. Pro jednoduchost, pokud jsem majitelem nemovitosti, měl bych mít pojištěnou jak nemovitost, tak domácnost. Pokud jsem v nájmu a vybavení bytu je moje, potom bych měl mít pojištěnu domácnost. V obou případech ovšem platí, že by zároveň s tímto pojištěním měla jít ruku v ruce i pojistka odpovědnosti (laicky „pojistka na blbost“).
CELÝ ČLÁNEK K PŘEČTENÍ ZDE >>>

Pojistku na blbost valná většina Čechů neřeší, každý pátý ji ani nezná
Jedna ze základních pojistek, která by se rozhodně neměla podceňovat. Co se může stát a co by byla takováto pojistka schopna krýt, krásně rozkrývá jeden skutečný příběh na našem webu: Chlapi, neházejte ty vajgly do plastové popelnice, podívejte, jak to pak vypadá.
CELÝ ČLÁNEK K PŘEČTENÍ ZDE >>>

Pojištění jízdních kol: spousta výjimek a povinnost
Vynikající článek – velké srovnání pojištění kol snad od všech možných pojišťoven, včetně informací o základních výlukách.
CELÝ ČLÁNEK K PŘEČTENÍ ZDE >>>

Cestovní pojištění k platebním kartám (PŘEHLED)
Léto je pryč, tedy hlavní sezóna cestování taktéž, nicméně necestuje se jen v létě. Každý by měl ovšem při cestování myslet na sjednání cestovního pojištění. Jsou však případy, kdy na to není třeba myslet vůbec – často je toto pojištění automaticky sjednáno v rámci platebních karet (případně je většinou možné si tuto službu dokoupit). Jak je na tom Vaše karta? Podívejte se na velký přehled toho, se kterou kartou je to možné a za jakou cenu.
CELÝ ČLÁNEK K PŘEČTENÍ ZDE >>>


  • SPOŘENÍ A INVESTICE
Kdo může spořit dost a stejně nedosáhne na státní příspěvek?
Nestandardní varianta, při které nemá účastník "penzijka" nárok na státní příspěvek. Ale tato varianta se 99% klientů nedotkne, tedy spíše pro zajímavost.
CELÝ ČLÁNEK K PŘEČTENÍ ZDE >>>

O peníze z likvidovaného penzijního pilíře požádala zatím jen půlka lidí
Druhý pilíř „povedené“ důchodové reformy skončil a teď je nejvyšší čas zabývat se tím co s penězi, které byly v tomto pilíři naspořeny. Varianty jsou 3 a pěkně jsou v článku popsány. Pokud jste do tohoto pilíře vstoupili, článek rozhodně doporučuji.
CELÝ ČLÁNEK K PŘEČTENÍ ZDE >>>
Přidat komentář

Komentáře