Newsletter listopad 2016 - Neživotní pojištění, Spoření a investice, Ostatní

od Robert Stejkora
V této, druhé podkategorii Newsletteru z listopadu 2016 jsou vybrané, okomentované články zaměřené na Neživotní pojištění, Spoření a investice a potom ještě na článek patřící do sekce Ostatní.


  • NEŽIVOTNÍ POJIŠTĚNÍ
Nešikovnost nás ročně přijde na milióny korun
Pojištění odpovědnosti za škodu v běžném občanském životě, nebo-li „pojištění na blbost“, případně nepovinné povinné ručení pro člověka. Krom popisu toho co se může stát, když tuto pojistku nemáte, v tomto článku, jste se o jednom příběhu mohli dočíst i u nás na webu (Chlapi, neházejte ty vajgly do plastové popelnice, podívejte, jak to pak vypadá >>>).
CELÝ ČLÁNEK K PŘEČTENÍ ZDE >>>

Češi umí být velkorysí, když někomu způsobí škodu, uhradí ji ze svého
Tento článek, takt trochu, navazuje na ten předchozí. Doporučuji si všimnout, že z provedeného průzkumu prakticky vyplývá, že 70% lidí nemá onu „pojistku na blbost“ sjednanou… Buďto budou mít štěstí, a když způsobí škodu, tak ta bude ona průměrná z článku kolem 8tis. a nebo budou mít smůlu a do konce života ji budou splácet… Stojí to za to, kvůli pár stovkám ročně, riskovat?
CELÝ ČLÁNEK K PŘEČTENÍ ZDE >>>





Jak si sjednat cestovní pojištění ze zahraničí?
K cestovnímu pojištění byl nejeden článek i v předchozích Newsletterech (např. Newsletter srpen 2016 >>>), každopádně co dělat (a kde je to možné) v případě, že si na toto pojištění vzpomenete, až už jste v zahraničí? Článek pěkně popisuje kde a za jakých okolností je možné sjednat cestovní pojištění, když už jste mimo ČR. Každopádně obecně je to nejjednodušší přímo u pojišťovny online (této varianty můžete využít i skrze náš web >>>).
CELÝ ČLÁNEK K PŘEČTENÍ ZDE >>>

Bouráte a jezdíte rychle? Měli byste platit vyšší ručení, lobbují firmy
Od října je na trhu možnost sjednat si nový model povinného ručení, jehož cena vychází z ročního nájezdu a už je zde jednání o dalším modelu, jak férověji určit cenu tohoto pojištění. Jak to dopadne, ukáže až čas.
CELÝ ČLÁNEK K PŘEČTENÍ ZDE >>>

Malý autopříběh o pojistce, která nestačila
Článek doporučuji ne jen kvůli příběhu, ale hlavně kvůli radám na jeho konci. Je sice kapánek delší, ale rozhodně doporučuji každému, kdo jezdí vlastním vozem do zahraničí. Získané informace se mohou rozhodně hodit.
CELÝ ČLÁNEK K PŘEČTENÍ ZDE >>>


  • SPOŘENÍ A INVESTICE
Jak profitovat z inflace při investování?
Inflace je slovo, které zná snad každý. Vysvětlit co znamená, už každý neumí. Všichni ale vědí, že když mají někde uložené peníze, tak tyto by měly díky zhodnocení růst více, než jaká je výše inflace. Otázkou tedy je, proč lidé nechávají stále peníze tam, kde ani tuto inflaci nedorovnají?
CELÝ ČLÁNEK K PŘEČTENÍ ZDE >>>

Nízké úroky učí Čechy investovat, ve fondech mají uloženo 416 miliard
A ejhle, že by? Že by už přestalo platit to, co jsem psal v komentáři u předchozího článku? No uvidíme :-).
CELÝ ČLÁNEK K PŘEČTENÍ ZDE >>>

Stavební spoření je i pro seniory. Znají ho a je bezpečné
Ano, existují zajímavější způsoby zhodnocování financí, ale senioři jsou specifickou skupinou obyvatel, kteří mají rádi jistoty (jak je uvedeno v článku). Stejně tak je v článku několik zajímavých nápadů jak takové stavební spoření u seniorů využít. Jen bych se osobně mírnil v některých obratech typu: „…možnost vzít si úvěr na bydlení, který je nejvýhodnější na trhu.“
CELÝ ČLÁNEK K PŘEČTENÍ ZDE >>>


  • OSTATNÍ
Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)
Vkládat peníze na cizí účet na přepážce banky, tak s tím se už setkal zcela jistě kde kdo. A stejně tak byli všichni tito vkladatelé, zcela jistě, „nadšeni“ z poplatku za tento vklad. V článku je sice přehled bank, které zmíněný poplatek neúčtují, ale málokdo má u nich účet. Takže rychlý vklad na cizí účet v bance bude velmi pravděpodobně vždy s neúměrným (dle mého názoru) poplatkem.
CELÝ ČLÁNEK K PŘEČTENÍ ZDE >>>
Přidat komentář

Komentáře