Newsletter únor 2017
- od Robert Stejkora
Pokud jsme v loňském Newsletteru z února psali, že „zima pořádně ještě nebyla“, tak v tomto stejnou formulaci použít nemůžeme, letošní zima stála za to. Ale vše nasvědčuje tomu, že už je na ústupu a že už bude jen tepleji. Letošní únor byl klasický, tedy 28 dní a s tímto krátkým únorem se nesly ruku v ruce i počty článků z finančního světa, kterých skutečně moc nebylo. Zde v Newsletteru z února 2017 je výtah těch nejzajímavějších z nich.
Z toho mála článků jich byl největší počet na téma Úvěry a konsolidace, což je taková stálice (co do většího počtu článků) i v předchozích Newsletterech.
Jednotlivé články, včetně komentářů k nim jsou rozděleny do následujících kategorií:Životní pojištění
Neživotní pojištění
Úvěry a konsolidace
Spoření a investice
- ŽIVOTNÍ POJIŠTĚNÍ
Ne zrovna příjemné téma, ale k životu v dnešní době, bohužel, patří. Článek jednoduše, ale dobře popisuje danou problematiku. Osobně ovšem doporučuji (a zaznívá to i v článku) nepojišťovat si „jen“ rakovinu, ale zahrnout do pojištění co nejkomplexnější pojištění všech závažných onemocnění.
CELÝ ČLÁNEK K PŘEČTENÍ ZDE >>>
Letošní zima je bohatá na úrazy, náklady za ošetření v cizině dosahují statisíců korun
Pomalu by se dalo říct, že vzhledem k tomu, že snad v každém Newsletteru je v nějakém článku alespoň zmínka o cestovním pojištění, šlo by tyto články už vypustit… Jenže, já se domnívám, že se jedná o tak zásadní a důležitou věc, že rozhodně platí: „opakování matka moudrosti“. Příkladem i tento článek, kde je rozepsána cena za léčení zlomeniny, sice závažnější zlomeniny, ale pořád „jen“ zlomeniny – kdo by typoval, že finální cenu bude více jak 2mil.?
CELÝ ČLÁNEK K PŘEČTENÍ ZDE >>>
- NEŽIVOTNÍ POJIŠTĚNÍ
Vynikající článek, skutečně vynikající. Jednoduše, avšak dostatečně popisuje základní věci, na které je třeba dát si pozor při sjednávání neživotního pojištění.
CELÝ ČLÁNEK K PŘEČTENÍ ZDE >>>
- ÚVĚRY A KONSOLIDACE
Růst úrokových sazeb není tak markantní, aby někoho odradil, ale hlavním důvodem, dle mého názoru bude, že se lidé obávají, co za změny přinese v hypotékách duben. Proto se snaží získat hypotéku ještě před jeho počátkem.
CELÝ ČLÁNEK K PŘEČTENÍ ZDE >>>
Nový zákon omezil možnosti živnostníků a podnikatelů při žádosti o úvěr
Články na podobné téma byly i v předchozím Newsletteru >>>, bohužel živnostníci jsou zrovna skupinou, která by mohla být novým zákonem znevýhodněna nejvíc…
CELÝ ČLÁNEK K PŘEČTENÍ ZDE >>>
Nepoužívaná kreditka z vás vysaje stovky, ale i tisíce ročně
Tak, tak, pozor na to. Kreditní karta, která byla jednou aktivována, s sebou většinou nese poplatky za vedení. Pokud kreditní kartu máte, ale neaktivovali jste si ji, tak se ničeho obávat nemusíte, ale po aktivaci už poplatky banka požadovat může (a je jedno, že ji máte doma)…
CELÝ ČLÁNEK K PŘEČTENÍ ZDE >>>
- SPOŘENÍ A INVESTICE
„Nejméně spokojeni s výnosy jsou lidé, kteří mají zřízeno penzijní připojištění, spořicí účet a stavební spoření. S těmito typy spoření je více než polovina střadatelů nespokojena.“ Jsou nespokojení, ale peníze tam cpou stále, co na to říct…
CELÝ ČLÁNEK K PŘEČTENÍ ZDE >>>
Pravidelnost při investování se rozhodně vyplatí, důležité je zvolit vhodný produkt
„Důležité je zvolit vhodný produkt…“, který to je, ale v článku nezaznívá (překvapivě), ono to totiž ani moc zaznít nemůže, protože co je vhodné pro jednoho nemusí být vhodné pro jiného. Každopádně, krom pravidelnosti je třeba přemýšlet i nad tím za jak dlouho budete peníze chtít či potřebovat a dle toho taktéž zvolit produkt – stavební spoření skutečně není vhodné pro všechny příležitosti (troufám si tvrdit, že je vhodné jen pro minimum příležitostí).
CELÝ ČLÁNEK K PŘEČTENÍ ZDE >>>
Vložte komentář
Vložte komentář jako host